Кожен будинок та квартира має свою індивідуальність створену руками своїх власників. Так і я довго і наполегливо організовувала своє "гніздечко". Кожен предмет у будинок був куплений з особливою ретельністю та педантизмом. До речі, я люблю килими. Цей предмет інтер'єру дає зрозуміти, що ти не десь у лікарні чи офісі, а перебуваєш у справжньому домашньому затишку. Тому в моєму будинку вони посідають почесне місце. Адже так приємно, прокинувшись вранці, опустити ніжки не на холодну підлогу, а на м'який приємний килимок.
Килими в будинок я вибирала вивчаючи всі нюанси догляду та експлуатації. І знала, що куплю килим недорого , але він мені прослужить довго, то всі тонкощі догляду мені відомі.
Але у житті бувають несподіванки. І одного чудового чи не дуже моменту, роблячи прибирання в будинку, я розгорнула на свій дорогоцінний прикрас ціле відро води. Що робити в цьому випадку? Ділюсь з вами своїм досвідом. Окрім цього, додам лайфхаків від своїх друзів.
1. Якщо площа намокання невелика, необхідно промокнути вологі місця щільними паперовими рушниками. До того ж не втирати папір у ворс, а делікатно притискати їх до килима, змінюючи в міру намокання. Той самий ефект дасть і використання звичайних ганчірок з натуральних тканин. Але треба проводити цю дію з обох боків килима.
2. Якщо намокли краї виробу, то після того, як ви їх промокнули, необхідно підняти їх для того, щоб повітря вільно циркулювало, і процес сушіння відбувався швидше.
3. Також, у разі намокання невеликої ділянки килимового покриття можна вдатися до допомоги таких побутових приладів, як фен, обігрівач. Ці прилади допоможуть прискорити процес висихання і не допустять процесів гниття та утворення цвілі в покритті.
4. І, нарешті, спосіб, мною випробуваний. Прилад для осушення повітря. Цей прилад допомагає сушити за рахунок циркуляції повітря. За його допомогою килим може бути висушений за кілька годин. Крім цього, він врятує квартиру під час затоплення. Допоможе висушити не тільки покриття, а й прибере вогкість у квартирі. Але варто бути обережним у приміщеннях із низькою вологістю. Або після використання приладу потрібно добре провітрити кімнати.
5. Допоможе при збиранні води з килима та миючий пилосос. Він забере зайву воду. І чим більша потужність пилососа, тим якіснішим буде результат. Але початкової сухості за пару хвилин ми все одно не досягнемо.
Крім порад, що потрібно робити, якщо килим намок, є ще й поради щодо того, що робити категорично не можна. Це призведе до того, що килим просто неможливо буде використовувати надалі.
1. Якщо килим дуже намок, то не сушіть його розвішуючи на вулиці. Він розтягнеться і втратить свій вигляд.
2. Прямі сонячні промені, а точніше тривалий вплив на вологий виріб, теж можуть тільки нашкодити. Якщо сушити на свіжому повітрі, потрібно уникати сонця.
3. Потрібно сушити килим з обох боків. Не можна звертати увагу лише ворсу і забувати про основу килимового покриття.
4. Килим, який виготовлений з шовку або з довгим ворсом, краще сушити за допомогою хімчистки. Так ми мінімізуємо ризики щодо псування дорогих предметів інтер'єру.
Всі способи, які представлені вище, допоможуть вам "врятувати" килим. Однак потрібно оперативно реагувати, якщо пролилася будь-яка рідина. Потрібно усунути важкі предмети з поверхні. Не можна ходити по килиму з мокрим ворсом, щоб уникнути того, що волокна деформуються.
І головне, не панікувати. Будь-яке питання вирішується, якщо мислити позитивно та конструктивно. Це стосується не лише килимів, а й життя загалом.