Килим давно перестав виконувати свою функцію робити підлогу теплим. Сьогодні це невід'ємна частина інтер'єру. На сучасному ринку величезна різноманітність килимів різних кольорів і розмірів. Підібрати килим під загальний інтер'єр, враховуючи всі нюанси, завдання не з легких. Простіше це зробити, коли дизайн приміщення виконаний в одному кольорі. Додати килим в тон або навпаки контрастний і проблема вирішена. Але за допомогою килима так само можна вирішити задачу зонування. Важливо правильно підібрати колір і розмір.
Перед тим як купити килим на підлогу варто оцінити загальний стиль інтер'єру, який ви хочете або вже є. В першу чергу визначитеся з основною схемою розміщення:
Також важливо, щоб килим підходив під колір обробки стін і стелі. Не варто вибирати килимове покриття одного кольору з шпалерами. Щоб уникнути моменту, що кімната перетвориться на одне суцільне пляма. Для світлої гами краще вибрати килим на один-два тони темніше і навпаки світліше для темних відтінків.
У разі якщо на стінах присутній якийсь орнамент або малюнок, його цілком можна продублювати на килимі. При цьому, знову ж таки, не обов'язково килим повинен бути одного кольору з шпалерами.
Важливу роль при виборі кольору килима і стін грає природне освітлення. Наприклад, якщо кімната не сонячна, варто віддати перевагу теплим відтінкам. Такий вибір зробить кімнату візуально світліше і затишніше. І навпаки, якщо кімната виходить на сонячну сторону, варто вибрати інтер'єр в більш холодних відтінках. Що сприяє нейтралізації світла, і не буде переважання жовтого світла.
Перед тим як відправитися в магазин за килимом, повторимо поради, які варто враховувати при виборі килима. Інакше, побачивши всю різноманітність і красу вибору, можна відхопити класний, але зовсім не вписувався в інтер'єр килим.
1. Якщо в інтер'єрі багато різних фактур і кольорів, варто віддати перевагу килиму в тон стін:
2. У сонячній кімнаті віддаємо перевагу холодним відтінкам, в темній - холодним:
3. У приміщенні, де дизайн виконаний в одній колірній гамі, можна зробити акцент на яскравий, барвистий килим. Або вибрати на 1-2 тони темніше для світлого інтер'єру і світліше для темного:
4. Однотонний килим візуально збільшить площу:
5. Якщо на стінах є якісь орнамент, малюнок або геометрія можна продублювати це на килимі. При цьому не обов'язково килим повинен бути в колір стін.
Величезний вибір килимів різних стилів і напрямків. Сьогодні люди не обмежують свій вибір на звичними перськими або класичними варіантами. Все більше перевага віддається сучасним варіантами: з плетінням, незвичайні форми, малюнки і всім, що забажає душа дизайнера. Вибираючи килим, пам'ятайте, що він не повинен відповідати до всього в кімнаті, але він повинен поєднуватися за текстурою і відтінку з меблями. Або доповнювати, або контрастувати, або відтіняти.
Якщо ви не в силах самі зробити вибір, ви завжди можете скористатися послугами дизайнера. Професіонали своєї справи швидко втілять ваші ідеї і бажання в реальність і звільнять вам багато часу для інших справ. Так, справа не дешева, але готовий результат буде вас радувати кожен день. Вдалих вам ремонтів і покупок.