(067) 589 17 83 (050) 134 88 81 Режим роботи: 9.00 - 20.00
Мова  Pусский Українська

Складності прання килимових покриттів

Облаштування сучасних житлових приміщень у своїй більшій масі відбувається без килимів підлогових та настінних, які називаються за простими стереотипами «пилозбірниками» та минулою спадщиною бабусь.

Але старі килими, перенесені зі стін на підлогу, вірою та правдою служать багато років, навіть десятиліть, все-таки якість була гідна. Рятують і роблять холодну поверхню більш теплою і затишною, радують око в інтер'єрі.

У домашніх умовах усі предмети містять у чистоті та порядку, вимагають догляду.

Рекомендації для прання килимових виробів


Належать прохолодно до тканих виробів через складнощі, що виникають під час їх «генерального» чищення.

З красивими та приємними підлоговими килимовими покриттями та килимами (особливо великих розмірів) доводиться зрідка, при їх глибокому миття, попрацювати та проводити цілий ряд маніпуляцій.


Килим знімається зі стіни або звільняється від меблів.


Поверхня ретельно очищається пилососом, а взимку є бюджетний спосіб очищення килима підручним засобом - снігом в суху морозну погоду. При великій площі (>10 кв. метрів) їх скласти та переносити досить важко.


➦  Обов'язково потрібно знати спосіб виробництва килима та склад його волокон, їхню можливу реакцію на водні розчини миючих засобів. Для випадків обробки плям допоміжними речовинами з водою важлива впевненість у позитивному результаті (зазнають на ділянці прихованої, не лицьової).


Натуральні вовняні, шовкові, віскозні та суміші при контакті з водою, чищеннях та праннях можуть змінити свій вигляд, потрібно витримувати дозволені умови прання. Краще не прати, не знаючи тонкощів виготовлення та матеріали ручних творів, і з вологою їх також не прибирають (линяють, дадуть усадку, деформуються).


Бажано надмірно не мочити і синтетичні килими (порушується клейова основа). Потрібне їхнє ретельне висушування з провітрюванням після вологого прибирання або обробки плями (запахи), що буває проблематично в житловій квартирі. А не вимита хімія притягує у виробі більше пилу та бруду.


Знаходити та погоджувати час, терміни, умови оплати, вивезення та доставки для чищення килимів у спеціалізованій хімчистці або з клінінговою компанією. У цехах застосовуються технології якісного очищення килимових виробів із делікатних тканин. 

                     


Прання килимів на вулиці
 

Деякі особливо невеликі килимові вироби можна прати! Але прання килимків – складний процес, що потребує часу, зусиль, знань. І якщо ви цього не врахуєте, доведеться  купити килим на підлогу новий, а це зайві витрати. 

Слід готуватися заздалегідь і ґрунтовно, точно розуміючи всі процедури. Потрібно дізнатися про властивості матеріалу, правильно виконувати вивірену послідовність дій, знати точно результат кожного кроку, щоб не зіпсувати річ, і не завжди можливо в домашніх умовах повністю висушити виріб, особливо з довгим ворсом. Відсутня потрібна температура та постійна циркуляція повітря при сушінні в будинку. 

Як варіант можна розглянути прання на вулиці (на дачі) коротковорсного килима спекотним літом:

 намочити із шланга, відра добре водою;
 нанести пінний засіб, що чистить килими; 
•  розтерти із зусиллям по поверхні; 
•  для кращого відмокання зачекати деякий час; 
•  змити бруд та піну; 
•  обполоснути водою кілька разів; 
•  ретельно просушити у повітрі.


Звертайтеся до професіоналів у разі незнання тонкощів та сумнівів у результатах догляду за килимовими виробами.


З появою сучасних миючих пилососів та інших гаджетів і нововведень, що чистять, це завдання стало частково легше вирішуване. Намагайтеся дивитись на речі новим поглядом, спробуйте правильно доглядати та використовувати у своєму будинку килимові елементи декору, тепла, звукоізоляції.