(067) 589 17 83 (050) 134 88 81 Режим работы: 9.00 - 20.00
Language  Pусский Українська

Який килим вибрати в інтер'єр

Ваш ідеальний килим - як його вибрати?


Прийнявши рішення купити килим у свою квартиру, багато хто потрапляє в глухий кут. Стрімко змінюються тренди, величезний вибір фактур, кольорів серйозно спантеличують покупця. У цій статті ми розповімо на що варто звернути увагу при виборі килима в інтер'єр.

 

Визначаємо в яких кімнатах потрібен килим


Для початку необхідно провести зонування в квартирі і визначити де буде необхідно килимове покриття. Якщо в приміщенні лежить ламінат, то краще розмістити невеликий м'який килимок біля ліжка: на нього буде приємніше спускати ноги, ніж на порожній підлогу. Варто вирішити чи потрібні килими в їдальні та вітальні. У цих приміщеннях вони швидко забрудняться і втратять свій вигляд, тому тут краще вибрати зносостійкий матеріал килима з неглибоким ворсом, який буде збирати менше бруду.

 

Вибираємо правильний розмір

 

Щоб отримати гармонійний інтер'єр, важливо правильно підібрати розмір килима. Якщо ви плануєте закрити всю підлогу в приміщенні, то від стін в кімнаті рекомендується відступати близько 25 см. У такому випадку можна купити килим недорого на підлогу з доставкою , оскільки він буде великим і важким. Щоб текстиль виглядав красиво, потрібно розміщувати його так, щоб килим був ширше ліжка або дивана, і повністю захоплював всю меблеву зону. Якщо ви хочете зробити зонування в кімнаті, вам потрібно буде використовувати невеликі килимки. Добре виглядатимуть круглі моделі з діаметром до 1,5 м. Але в такому випадку важливо дотримуватися пропорції: килим повинен закривати близько 1/3 площі приміщення. Таким чином, якщо ви збираєтеся розділити зони, то використовуйте кілька килимків.

 

Вибираємо ідеальну форму

 

Стандартні форми текстильного покриття представлені в формах:

• Квадрат
• Овал
• Коло
• Прямокутник

Нестандартними формами вважають трапеції, багатокутники і ін. При виборі форма килима важливо враховувати форми меблів в цьому приміщенні. Якщо в кімнаті в основному предмети з чітко окресленими кутами, то краще вибирати квадратні килими. Якщо ж меблі мають закруглені кути, то доречніше буде розмістити моделі в формі кола і овалу.

 

Вибираємо матеріал

 

Якщо у вас вдома є тварини або діти, необхідно підбирати практичні моделі, а також оцінювати як багато часу і сил ви готові витрачати на прибирання. У ті кімнати, які ви будете відвідувати найрідше (спальня, кабінет) можна вибрати менш зносостійкий килим з високим і м'яким ворсом. Тут можна буде розмістити натуральні моделі, наприклад, з вовни або навіть шовку. Але потрібно враховувати, що такі моделі коштують чималих грошей, а під впливом сонячних променів з часом вицвітають. Для залу і дитячої краще вибрати ізноустойчівий килим, який буде легко чиститься. У ці приміщення зазвичай розміщують синтетичні килими (віскоза, нейлон, поліестер). Такі моделі мають низьку ціну, але вони не так довговічні.

 

Як поєднувати килим з іншими елементами інтер'єру

 

Для того, щоб килим ідеально і гармонійно вписався в ваш інтер'єр, необхідно пам'ятати, що він повинен поєднуватися:

  • З меблями. Є два варіанта. Перший: вибрати текстиль того ж тону, що і меблі. Або вибрати такий же колір, але іншу текстуру. Другий варіант: вибрати контрастну модель. Якщо меблі темна, то килим вибрати в світлих тонах, і навпаки.
  • З кольором підлоги або стін. Поєднання з кольором підлоги повинно бути контрастним: на поверхні світлих тонів доречніше розмістити темний килим, а на темному підлозі - світлий текстиль. З кольором стін, навпаки, краще поєднувати килими схожих кольорів.
  • З акцентами. Якщо в інтер'єрі вже присутні акцентні кольори (картини, торшери, подушки і т.д.), то краще підібрати килим у тон до нього

 


Безумовно, килим не обов'язково розміщувати в кожній кімнаті, але він відмінно впорається із завданням створити візуально більш тепле, стильне і затишне приміщення. Правильно обрані стиль, орнамент, колір і фактура килима дозволяють отримати цілісну і гармонійну картину інтер'єру.