(067) 589 17 83 (050) 134 88 81 Режим роботи: 9.00 - 20.00
Мова  Pусский Українська

Головний акцент інтер'єру кухні - стіл

Стіл - один з головних предметів меблів в інтер'єрі квартири. Для кого-то це незамінний друг, який підставить свою спину якщо ви працюєте або надасть вам свою поверхню для того, щоб ви прийняли гостей і пригостили їх прекрасним обідом. Для одних стіл - це просто прикраса інтер'єру, а для інших практична і незамінна річ. Але ніхто не стане сперечатися з тим, що саме обідній стіл є в квартирі у кожної людини. 


Який він, обідній стіл вашої мрії? Маленький чи великий, овальний або круглий, дерев'яний або скляний? Кожен вибирає собі стіл виходячи зі своїх потреб, адже за цим столом не тільки приймають їжу, а й спілкуються всі члени сім'ї, на ньому можна готувати, якщо кухня зовсім маленька. Також варто враховувати, в якому стилі виконана сама кухня, адже деякі люди планують меблі відразу на все приміщення, а хтось купує стіл після того, як кухня вже є.


Якого розміру купити стіл на кухню ? Якщо звичайно кухня не дуже маленька і дозволяє розмріявся і купити стіл дійсно зручний, то ламати голову над розмірами не варто. Вчені давно підрахували, що на одного сидячого має припадати не менше 60 см ширини і 40 см глибини, посередині столу повинно залишатися місце для загальних блюд і сервіровки. Мінімальна ширина стола становить 80-85 см, а довжина залежить від кількості осіб в сім'ї і розміру кухні. Але і брати занадто широкий стіл теж невірно - за таким столом важко спілкуватися. Варто враховувати і те, що повинно залишитися простір на кухні для вільного пересування. Стільці повинні вільно відсуватися, тобто між столом і іншими предметами повинна бути не менше одного метра.


Яку форму обіднього столу віддати перевагу? Стандартні форми - квадратна, прямокутна, кругла і овальна. Прямокутний стіл - це класика. Його можна поставити куди завгодно, а також наблизити до стіни, зберігши всі корисний простір. Зараз існує рішення для певних випадків, коли маленький стіл може перетворитися у великий, так звані столи-трансформери. Вони незамінні на маленьких кухнях. Це дуже практичний варіант завдяки своїй функціональності. Також рішенням може служити вбудований стіл, який заощадить простір на кухні.


Круглий стіл за формою більш цікавий варіант для кухні, до того ж безпечний для дітей. За ним можуть вміститися більше людей, ніж за прямокутним з такою ж площею поверхні, але його неможливо наблизити до стіни і якщо він великого розміру за ним складно буде спілкуватися. 


Овальні столи поєднують в собі всі переваги прямокутних і круглих столів. Підходить для великої родини. Також зараз популярні напівкруглі столи - для кухонь невеликої площі.


Також для маленьких кухонь підійде складаний стіл, який прикручується до стіни або підвіконня. Його розкладають тільки під час прийому їжі, а після складають назад.
Який матеріал для обіднього столу вибрати? Безперечно з грязе- і вологостійких матеріалів, на відміну від столів в вітальню, де важлива естетика. ДСП - розумний за ціною, але недовговічний матеріал. МДФ - може прослужити довго при належному відношенні. Масив дерева - надійний, довговічний, практичний і екологічний матеріал. Скло красиво і зручно, за ним легко доглядати.


Барний стіл може стати зручним як в маленькій кухні як основний, так і в великій кухні, як доповнення до кухонного гарнітуру. Важливо, щоб стіл на кухні був зручним для всіх членів сім'ї, і в той же час був гармонійною частиною інтер'єру. Звичайно ж не варто купувати красивий дизайнерський стіл, щоб заховати його під скатертину.