Так склалося, що килим часто приймає на себе удар - на нього можуть випадково щось пролити, на нього постійно виявляється фізичний вплив, по ньому ходять постійно, часто ставлять на нього стіл і стільці, його можуть понівеченої домашні тварини. До того ж килим збирає в себе частину пилу в кімнаті. З огляду на все це, як продовжити життя килимової доріжки або килима, щоб він швидко не прийшов в непридатність? Є перелік правил, які слід для цього дотримуватися.
Пилососьте періодично килим. Хоча б раз на тиждень це варто робити, інакше він буде занадто сильно забруднюватися і пил вже не вийде прибрати просто за допомогою пилососа. Також протирайте місця в кімнаті, де накопичується пил, адже з них все в підсумку потрапляє на килим і більше його забруднює.
Для збереження килимів в кімнатах часто радять використовувати вхідні килимки, які візьмуть на себе основний удар, коли люди заходять з вулиці додому. Є досить сучасні вхідні килимки з антибактеріальних матеріалів з хорошою поглинанням.
Найбільший шкоди нашим улюбленим килимах наносимо ми самі і наші вихованці. Для того, щоб врятувати свій килим, ви можете покласти на місце, де найчастіше сидить вихованець, ще один невеликий килимок, щоб шерсть не залишалася на великому килимі або килимовій доріжці. Маленький коврик буде набагато простіше і зручніше чистити від шерсті і бруду. купити килим недорого на підлогу в Україні можна перейшовши за посиланням.
Бажано не ходити по килиму без тапочок - килимові покриття добре вбирають вологу і людський піт, жир з шкіри. Це все сильно забруднює килим, так що краще мати завжди зайву пару тапочок для збереження килима.
1. Враховуйте склад килима, його матеріали при чищенні. Для кожного матеріалу підходить різний вигляд очищення. Синтетичний ворс стійкий до вологого прибирання, а вовняні килими дуже ніжні, їх не можна чистити хімією, і вони псуються від високої температури.
2. Якщо щось пролилося на килим, потрібно промакнуть серветкою або рушником рідина (якщо терти - тільки зіпсуєте килимове покриття) і після цього використовувати засіб - засіб для виведення плям. Пролиту воду краще просто ввібрати рушником.
3. Килим з натурального матеріалу краще здати в хімчистку або використовувати для нього спеціальний засіб для вовни.
4. Будь-який засіб використовуйте спочатку на ділянці на звороті килима і подивіться, чи все буде добре з ним.
5. Синтетичні килими можна почистити домашніми розчинами зразок води з содою, але, якщо на килимі є плями, то є ймовірність, що він стане світліше від таких засобів. Світлі килими не можна чистити лимонним соком або лимонною кислотою - ворс може стати жовтим.
6. Парогенератор або щітка з мокрою насадкою врятують ваш килим від шерсті, що залишилася на ньому. Води потрібно використовувати якомога менше. Гарячу воду потрібно взагалі виключити, так як вона тільки зашкодить килимовому покриттю. До того ж, є спеціальні щітки для очищення килимів від шерсті, які можна знайти в інтернет-магазинах. Однак пам'ятайте, що якщо килим з вовни, його може пошкодити такий спосіб очищення - тоді краще віднести в хімчистку.
1. Раз на місяць корисно вивісити килим на вулиці. До того ж можна вибити його - це позбавить його від пилу і зіпсованого ворсу.
2. Намагайтеся не розташовувати на килимі крісла, столи з гострими металевими ніжками.
3. Якщо ви бачите, що стирчала з килима нитку - ні в якому разі не тягніть за неї, не намагайтеся вирвати. Так килим може розійтися. Краще просто акуратно обрізати цю нитку ножицями.
4. Коли килим випраний, краще просушіть його з кожного боку, а не тільки з однієї - перевертайте його під час сушіння.