Любов до килимів прищепили ще з дитинства, адже раніше їх використовували і на підлозі, і на стінах, а розглядати їхні візерунки було улюбленим заняттям у гостях у бабусі.
Сьогодні цей предмет декору, як і раніше, має популярність. Важко уявити дитячу, спальню, вітальню та навіть коридор, хоча б без маленького килимка. Він дарує кімнаті красу, атмосферу тепла та затишку. Але відбувається це доти, поки ворс залишається свіжим та пухнастим. Навіть сучасні килими згодом втрачають свою привабливість.
Розберемося, як продовжити життя улюбленому предмету декору!
1. Чистка снігом
Так-так, ви все правильно прочитали. Цим методом користувалися ще за радянських часів. Процедура виглядає наступним чином: виріб розстеляють землі лицьовою стороною вгору і натирають її невеликою кількістю снігу. Далі сніг змітається віником. На завершення килим потрібно ретельно витрусити і висушити.
2. Вибивання
Напевно, ви заставали своїх батьків за заняттям з вибивання килима. Найчастіше до цього методу вдаються, щоб позбутися пилу, навіть не припускаючи, що за допомогою вибивання ворс на килимі ефективно піднімається. Розвісьте килим на вулиці, і з боку, що лежить на підлозі, добре пройдіться по ньому ціпком або спеціальним пристосуванням для вибивання.
Свіжий килим із пухнастим ворсом вам гарантований.
3. Розчин
Приготуйте суміш із простих інгредієнтів: перекис, сода та рідке мило (в однаковому співвідношенні) на літр води кімнатної температури. Ретельно пропилісосьте килим, щоб видалити пил та бруд, потім розподіліть готовий розчин. Дочекайтеся повного висихання і пройдіться по килиму жорсткою щіткою, вичісуючи ворс вгору. Наприкінці пропилососьте килим ще раз.
При такому способі, головне не переборщити з часом , тому що те місце на килимі може втратити свій колір і вам доведеться купити килим на підлогу вже новий.
4. Пар
Для обробки килима цим методом вам знадобиться праска, в якій є функція відпрання. Розчешіть ворс, а потім на відстані 7-10 сантиметрів увімкніть пару на 30 секунд. Повторюйте рухи 5-6 разів. Цей метод ідеально підходить для вирівнювання прим'ятого ворсу ніжкою дивана або іншим важким предметом.
5. Фен
Ще один прекрасний спосіб позбутися вм'ятин на килимі - сушіння феном. Розпушіть ворс, змочіть його водою, а потім гарячим повітрям фена сушіть, допомагаючи задати рукою напрямок ворсу.
6. Сіль та сода
Ми знаємо, що народні методи люблять найбільше, тому ще один радянський рецепт. Сіль і соду в пропорції один до одного змішайте та розподіліть по килиму. Залиште на пару годин, якщо є можливість, то на ніч. Після закінчення часу змітіть суміш віником і пропилососьте. Бонусом до ворсу, що піднявся, ви отримаєте чистий килим без зайвих запахів.
7. Спеціальні засоби
На полицях магазинів зараз є велика різноманітність готових засобів для чищення килимів. Зазвичай вони є піною, за допомогою якої можна вручну почистити виріб від бруду, що накопичився, і одночасно підняти ворс. Завершується прибирання чищенням пилососом.
Дуже важливо приділяти увагу не лише красі килима, а й його чистоті, особливо якщо вдома є діти чи тварини. Багато способів підбірки підходять і для використання з цією метою.
Зрозуміло, якщо у вас немає часу чи бажання відновлювати килим у домашніх умовах, завжди можна відвезти його до хімчистки. Професіонали точно впораються із завданням і повернуть вам килим у такому стані, наче він новий.
Але ми впевнені, що в цій статті ви знайдете відповідний вам метод і з легкістю повернете улюбленому килиму початковий вигляд у домашніх умовах.