(067) 589 17 83 (050) 134 88 81 Режим роботи: 9.00 - 20.00
Language  Pусский Українська

Виготовлення килимів

В даний час немає достовірної інформації, коли вперше люди стали виготовляти килими. Однак нам відомо, що найдавніший зі збережених до наших часів килимів виготовлений більш, ніж 2500 років тому. З кожним роком технологія виготовлення килимів вдосконалюється, хоча найкращими досі вважаються килими, виготовлені вручну. 


Види килимів


Від методів виготовлення килимів залежить безліч факторів: вартість виробу, його міцність і зовнішній вигляд. Виділяють два основні методи виготовлення килимів: ручний і машинний, які також діляться на кілька підвидів. Промислове виготовлення килимів почалося приблизно в 19 столітті. За цей час технології виробництва зазнали велику кількість змін. Тому зараз на ринку представлені різні моделі килимів, які відрізняються великою кількістю характеристик і вартістю. Безсумнівно, килими, виготовлені вручну, залишаються популярними і донині, хоча машинні і дешевше, і вибір у них різноманітніше. Ручні килими більш довговічні, вони підійдуть під будь-який дизайн вашого приміщення, крім цього, слід згадати їх ексклюзивність. 


Матеріали виготовлення килимів


В даний час є велика кількість матеріалів, придатних для виготовлення килимів. Сторіччя тому майстри воліли користуватися шовком, вовною та іншими натуральними матеріалами. Зараз же, в якості альтернативи, використовують синтетичні матеріали. Килими, виготовлені з них, мають меншу вартість, довгострокові і невибагливі в догляді. Тож не дивно, що на фабриках штучні волокна при виробництві вироби використовують частіше, ніж натуральні. До них відносяться: 

  • поліамід; 
  • поліестер; 
  • поліпропілен; 
  • Нейлон. 

Найчастіше при виготовленні килимів матеріали змішують, поєднують натуральне і штучне волокно. Наприклад, зараз найбільш затребуваний килим на ринку - віскозний з додаванням вовни. Ви можете купити килим недорого на підлогу в Києві , який буде підходити саме вам.  



Методи виробництва килимів

 

Килими, виготовлені на промислових фабриках ділять на ткані і неткані. Кожна з цих технологій виробництва має свої особливості.  
Методи виробництва нетканих килимів: 

Тафтінговий метод. Вироби при такому способі виходять дуже міцними і довговічними. 

Голкопробивний метод. За допомогою цього методи вироби виходять не менш міцними, ніж за допомогою тафтингового. Найчастіше його використовують при виготовленні ковроліну та інших підлогових покриттів з високою щільність. 

Флокированний метод. При використанні цього методу виходять килими з щільно збудованим ворсом до 3 міліметрів. 

 

 

 

Методи виробництва тканих килимів. При використанні даного методу виробництва виходять килими, схожі на результат ручної роботи, так як в цьому випадку використовують або натуральні, або змішані матеріали. При цьому витрачається багато часу і зусиль, але результат вартий того.  
Види тканих килимів: 

  • Двухполотние жакардові килими.  
  • Аксмінстерські килими.  


Килими, виготовлені вручну 

 

При виготовленні такого типу килимів використовують тканий метод. Вони виробляються на вертикальному або горизонтальному верстаті. За допомогою цього методу килими виходять дуже міцними, а малюнки у них ідентичні з обох сторін. Дані вироби відрізняються практичністю, адже такі килими можна використовувати і для декору меблів, і на підлогу. Також використовується вузликовий метод виготовлення килимів. Вони теж виходять міцними, довговічними і красивими. Під час виробництва майстер використовує дерев'яну раму, а малюнок відтворює по пам'яті. Термін служби вузликового килима може бути дуже довгим, аж до століть. Над одним виробом можуть працювати 2 або 3 людини, на виробництво йде близько двох років.