(067) 589 17 83 (050) 134 88 81 Режим работы: 9.00 - 20.00
Language  Pусский Українська

Данина моді: які килими вважаються актуальними?

Килим в інтер'єрі став сприйматися дизайнерами як портал у минуле або ж в технологічне екобудущее, завдяки чому ми стикаємося з різноманітністю стильових особливостей. Часом сучасні бренди і майстри пропонують килимові вироби в вражають уяву варіаціях. Кількість таких робіт з кожним роком збільшується, так як зростає попит на самовираження. Пропонуємо розібратися в стильовому питанні. Пошук свого килима починається з усвідомлення того, яке безліч форм і розмірів пропонується в каталогах виробників: від добре знайомої геометрії (прямокутник, коло, квадрат і т.д.) до гібридних і рельєфних зразків, що мають анімалістичні, флористичні та абстрактні мотиви. Важливо вибірково підійти до цього питання, оскільки сподобався в салоні килим може не вписатися за стилем і формою в кімнату, для якої він за задумом був призначений. Так, кругле килимовий виріб не стане вдалим придбанням, якщо його розмістити в витягнутої кімнаті.


Популярні форми килимів


1. Прямокутна. Розглядається як універсальна форма, оскільки поєднується з будь-яким стилем в інтер'єрі. 


2. Овальний і кругла. Килими з такою формою вибирають з-за її обтічності, яка візуально збільшує простір навіть самих невеликих приміщень. 


3. Квадратна. Виграшно виглядає в приміщеннях виключно правильної форми, в іншому випадку може значно спотворити зовнішній вигляд всього місця. 


Стилі килимів


Залежно від стилістики інтер'єру ви можете підібрати килим, який дозволить створити приміщення зі своїм характером. Безсумнівно, у кожного буде свій погляд на виграшне поєднання килимового виробу і решти інтер'єру.

На практиці існують такі стилі: 


1. Класика. Як правило це килими прямокутного типу з орнаментами в дусі бароко, класицизму, модерну або ж ренесансу. Атмосфера навколо них така ж, як в музеях мистецтв, в величних особняках і на старовинних полотнах знаменитих художників XIX-XX ст. Кольори підібрані з багатих палітр: пурпурні, малинові, відтінки індиго і рожевої позолоти. 


2. Традиційний. Головна характеристика - відображення місцевого колориту за допомогою квіткових і деревних орнаментів і нейтральних відтінків. Найбільш впізнаваними килимовими виробами в національному стилі будуть килими східного і грецького походження. 


3. Сучасний стиль. Він поєднує в собі риси кількох стилів: лофт, фьюжн, хай-тек, еклектика і мінімалізм. Колірна палітра залежить від ваших уподобань. Орнамент на сучасних килимах варіюється від геометричного до рослинного і переважно тяжіє до якомога більш реалістичною концепції. Якщо не гнатися за люксовим сегментом, то в сучасному стилістиці можна підібрати і купити килим на підлогу недорого .


4. Етно-стиль. Є найпопулярнішим напрямком в одязі, аксесуарах та інтер'єрі. Естетика етносу повністю занурена в натуральність і ручну отрисовку візерунків. Напевно ви бачили на ілюстраціях давніх часів червоні і коричневі нехитрі прикраси, недбало нанесені на предмети побуту. Тепер схожі етюди використовують при плетінні килимів. Не варто плутати його з традиційним стилем: фокус при виготовленні подібних килимів залишається на дивовижні і самобутності окремих народів. Серед них африканський, марокканський, казахський, індійський стилі та інші підвиди. 

Якщо ви дочитали цю статтю до кінця, можете сміливо застосовувати отримані знання на практиці і створювати свій простір в задоволення.