(067) 589 17 83 (050) 134 88 81 Режим роботи: 9.00 - 20.00
Language  Pусский Українська

Оверлок для килима: що це і чому він важливий

Оверлок - це техніка обшивки текстильного вироби і так само називається агрегат, за допомогою якого цей процес виконується.

Коли ви купуєте килим, витканий на фабриці або ж виріб народного промислу з ремісничої майстерні, його краї рівні, щільні, ворс не обсипається, форма не змінюється. Виглядають такі паласи і килимки дуже акуратно. Сенсу і бажання вносити зміни в їх оформлення немає. Це цільні закінчені твори, які не потребують доробки.

Коли без оверлок килимових виробів не обійтися? 

Найчастіше цим способом обшивають килими і паласи для підлоги, килимові покриття, які необхідно з яких-небудь причин обрізати або в разі зносу заводської обробки периметра.

Оверлок це ідеальний варіант для красивої обробки краю килима. Процедура зміцнює краю, повністю позбавляє від випадання ворсу, підсилює і защітіщает краю вироби і додає жорсткість виробів. Це дуже важливий аспект застосування оверлока, тому що дозволяє робити покриття будь-якої конфігурації і складної форми. Для килимів застосовують спеціальний килимовий оверлок. Так само можна зробити красиву декоративну хвилясту обметку краю, яку називаються вають ще черепашникової.

 

Де ще застосовується оверлок? 

 

Для декоративної обробки краю. Рівна щільна рядок по краю вироби, виконана контрастними або різнокольоровими нитками, додасть родзинку в оформлення підлоги приміщення, зробить акцент в інтер'єрі.

 

Які є альтернативи спеціальному килимовому обладнанню

 

Альтернатив дві - ручна обробка краю і звичайний швейний агрегат. Обидва варіанти сумнівні. 


Килимові оверлоки мають спеціальні настройки, які дозволяють:

 

  • обробляти вироби різної товщини і складу, 

 

  • змінювати тип строчки в залежності від переплетення килима,

 

  • зшивати різні ділянки.

 

Крім того, продуктивність спеціальної техніки набагато вище, ніж у самого вмілого майстра, а звичайний оверлок не може працювати з нитками тієї товщини, які підходять для килимових виробів. Адже погодьтеся, що коли край оброблений добротної рівною рядком, а стежки один до одного, це вселяє довіру і оптимізм. А ріденька квола рядок, ледве скріпляє край, швидше за змусить відмовитися від покупки або послуг майстра.

Задумайтесь, думка "А ось я куплю килим недорого" не така вже й утопічна. Якісний ковролін в рулонах може продаватися в залишках. Вибирайте, купуйте, підшиваються.

 

Де підшити свій килим, щоб це виглядало професійно

 

Зараз практично будь-який магазин килимів пропонує таку послугу. Тому, якщо вам щось сподобалося, але не підходить за розміром, уточніть. Коли малюнок дозволяє обрізати виріб під ваші габарити, вам не доведеться мучитися пошуками далі. А підібравши колір і фактуру ниток обшивки з фантазією, ви отримаєте індивідуальний килим. Так само ви можете попросити відремонтувати старі покриття, якщо всього-на-всього пошарпаний край. Будь-яке поважає себе дизайнерське бюро інтер'єрів має або свій агрегат, або може домовитися про виїзд до вас фахівця, якщо потрібні особливі конфігурації. І не переживайте, що вам доведеться робити доставку важенного і габаритного текстилю в майстерню або знімати килимове покриття через невелике ушкодження. Багато потужних і функціональний переносних оверлоков. І варто пошукати майстра, який зможе приїхати додому.

 

Так в чому ж важливість килимового оверлока?

 

  • естетика і практичність,

 

  • зручність і варіативність,

 

  • швидкість і якість.

 

Мінімум три дуже серйозні пари плюсів. Вони дозволяють не тільки мріяти, а й купувати собі якісний текстиль на підлогу навіть при дуже обмежених фінансах. Цікавтеся в магазинах і на фабриках. Іноді з невеликого шлюбу або залишків рулонів можна, проявивши фантазію, змайструвати собі індивідуальний шедевр. А килимовий оверлок допоможе.